خدمات ارتودنسی

نامنظمی دندان­ها علاوه بر تاثیر منفی بر زیبایی لبخند می‌تواند باعث گیر کردن مواد غذایی و به‌دنبال آن افزایش پوسیدگی دندان‌ها، بیماری‌های لثه، مشکلاتی در جویدن و صحبت کردن شود. برای قرار دادن دندان­ها به جای اصلی خود می­توان از ارتودنسی استفاده کرد. در فرایند ارتودنسی، دندان‌پزشک دندان‌ها را به­مرور توسط ابزاری مانند براکت و سیم ارتودنسی به جایگاه مناسب خود منتقل می­کند. چهار روش متفاوت برای ارتودنسی وجود دارد که روش و ابزار مورد استفاده در هر کدام از آن­ها با دیگری متفاوت است. دندان­پزشک بنابه وضعیت دهان و دندان و نظر شما، روش درمان را از بین موارد زیر انتخاب می­کند.

۱. ارتودنسی با سیم و براکت: این روش ارتودنسی بیشترین کاربرد را دارد. زیرا دندان­ها را سریع­تر از روش­های دیگر حرکت می­دهد. دندان‌پزشک قطعات فلزی کوچکی به نام براکت را روی سطح جلویی دندان‌ها چسبانده و آن­ها را توسط سیم مخصوص ارتودنسی به هم متصل می­کند. این سیم­ها به براکت و از طریق آن به دندان­ها نیروی کششی وارد می­کنند تا دندان­ها را به جای اصلی خود برگردانند. دندان‌پزشک در معاینات دوره‌ای وضعیت قرارگیری سیم‌ها را بررسی و مجددا تنظیم می‌کند.

۲. ارتودنسی با مواد سرامیکی و همرنگ دندان: در این روش هم مانند روش قبل دندان‌ها با استفاده از سیم و براکت به موقعیت مناسب خود منتقل می­شوند. با این تفاوت که در این روش براکت ها از جنس سرامیک و هم­رنگ دندان هستند. به‌طوری که در لبخند زیاد مشخص نیستند و نسبت به براکت‌های فلزی از زیبایی بیشتری برخوردارند.

۳. ارتودنسی با بریس‌های درونی: در این روش براکت‌ها و سیم ارتودنسی به سطح پشتی دندان‌ها چسبانده می‌شوند بنابراین هنگام لبخند و صحبت کردن مشخص نیستند.

۴. ارتودنسی با الاینرهای شفاف: الاینرها قالب‌هایی شفاف و سفت هستند که روی دندان‌ها قرار گرفته و به‌تدریج آن‌ها را به موقعیت مناسب خود انتقال می­دهند. برای تهیه الاینرها، از بخش مورد نظر دندان‌هاش ما قالب گرفته می‌‌شود. الاینرها بیشتر برای به‌هم ریختگی‌های خفیف تا متوسط به‌کار می‌روند.

سوالات متداول

مراحل دریافت خدمات

تماس با مشاوران کلینیک ایده آل

دریافت مشاوره و پیشنهاد بهترین خدمت برای شما

تعیین وقت ویزیت دکتر مربوطه

ویزیت دکتر در کلینیک ایده آل

تعیین وقت انجام جراحی

انجام جراحی مربوطه و دریافت مشاوره های پس از جراحی